niedziela, 9 lutego 2014

Grasz w dźwięki? Gram!

Wydawać by się mogło, że 2,5 letnie dziecko jest za małe na gry planszowe. Tymczasem, kiedy zaczęłam "wgłębiać" się w temat i szukać gier planszowych dla maluchów, okazało się, że wybór jest całkiem duży. Mnie spodobała się oferta Granny i tak w ręce Hani trafiła gra z cyklu Zmysły "Bim Bom".
To było nasze pierwsze spotkanie z grami Granny ale na pewno nie ostatnie Ich produkty są od początku do końca bardzo starannie wykonane, barszo łądne, estetyczne opakowanie, fajne kółeczka z obrazkami wykonane z grubej tektury, świetne ilustracje Piotra Sochy no i przede wszystkim, skoro to gra o dźwiękach, dołączona do gry płyta CD.


Naprawdę świetne ilustracje

W grę można grać na kilka różnych sposobów, ale ponieważ jest skierowana zasadniczo do dzieci od 4 r.ż. my gramy w wariant najłatwiejszy, czyli słuchamy dźwięków tematycznie (wieś, ulica, przedszkole, filharmonia) i dopasowujemy kółeczka do obrazków. Ale tak naprawdę wariantów gry jest kilka, niekoniecznie tych ujętych w instrukcji :-)Radość - bezcenna :)

Oczywiście można by się "doczepić", że dźwięków mogłoby być na płycie więcej, ale moim zdaniem jest naprawdę OK, zwłaszcza, że nie wszystkie dźwięki są takie bardzo oczywiste. Moim zdaniem gra jest świetna i niech wystarczającą recencją będzie to, że Hania sięga po nią praktycznie codziennie.

Może to oczywiście wynikać z tego, że sama włącza CD :)


Granna
"Bim Bom"
cena ok. 27 zł

2 komentarze:

  1. możesz powiedzieć co macie za urządzenie muzyczne? planuje zakup dla Lilki na kołysanki a Wasze wydaje sie łatwe w obsłudze dla dziecka

    OdpowiedzUsuń
  2. kurcze, nie pomogę :( Hania dostała od dziadka na Gwiazdę, mogę się jedynie podpytać, ale fakt, w obsłudze jest banalne

    OdpowiedzUsuń